صفحه اصلی / اخبار / برگذاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)
عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا

برگذاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد برگزار شد.

در این مراسم که به همت هیات مذهبی دانشجوئی محبان اهل بیت (ع) واحد گناباد در محل مسجد دانشگاه و با حضور دکتر حسن زاده رئیس و روحانی معاون دانشجوئی و فرهنگی و حضور پرشور دانشجویان برگزار می گردید، حجت الاسلام علی اکبری ضمن تسلیت شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، در سخنانی به بیان جایگاه، نقش و اهمیت خانواده پرداخت.
علی اکبری گفت: در قرآن کریم دو نوع خانواده معرفی شده است نخست خانواده ای که اساس و بنیانش بر تقوای الهی گذاشته شده است و دیگر خانواده ای که بر لبه پرتگاه ساخته شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: خانواده ای که بر محور رضوان و تقوای الهی باشد از مستحکم ترین و استوار ترین خانواده ها خواهد بود.

این مبلغ مذهبی در ادامه افزود: جامعه متاثر از نقش خانواده می باشد و سلامت جامعه از سلامت خانواده گرفته می شود و چنانچه خانواده ای بدقواره و بی هدف باشد یقیناً آن جامعه ناسالم خواهد بود.

وی خانواده‌ی علوی و فاطمی را شایسته‌ترین خانواده ها دانست و با روایتی از پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) پنج ویژگی، روحیات دینی و مذهبی و اعتقادی، احترام گذاشتن کوچکترها به بزرگترها، اعضای خانواده مایه رحمت همدیگر بودن، خرج و هزینه‌ها مدیریت شده باشد و پنجمین ویژگی، برطرف نمودن عیب‌ها را لازمه یک خانواده موفق عنوان کرد.
علی اکبری در خاتمه سخنان خود گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) افتخار همه نسل‌ها و انسان‌ها می‌باشند و برای همین سوره مبارکه کوثر در توصیف ایشان در قرآن آمده است. وی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: در زندگی فردی، اجتماعی و اقتصادی خود این بانوی نمونه را سرمشق قرار دهید تا به رستگازری برسید.
زیارت عاشورا، مرثیه سرایی و مداحی از دیگر برنامه‌های مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بود که به همت هیئت محبان اهل‌بیت (ع) در دهه فاطمیه و در محل مسجد دانشگاه آزاد اسلامی گناباد برگزار گردید.

در همینه زمینه

عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه

فاطمه، معیار فضایل بود و اسوه ی سرآمدان عصمت. در فناکده ی خاک، افول کرد ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 8 =