صفحه اصلی / اخبار / در شب شهادت حضرت رقیه (س) دانشگاه آزاد اسلامی گناباد غرق ماتم و اندوه شد + تصاویر
اجتماع-برزگ-هیآت-مذهبی-دانشجوئی-مراکز-آموزش-عالی-گناباد
برگذاری مراسم فاطمیه

در شب شهادت حضرت رقیه (س) دانشگاه آزاد اسلامی گناباد غرق ماتم و اندوه شد + تصاویر

همزمان با شب شهادت بنت الحسین (ع) حضرت رقیه (س) اجتماع بزرگ هیئت‌های مذهبی دانشجوئی مراکز آموزش عالی گناباد در محل مسجد دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام صادقی نسب امام‌جمعه و رئیس شورای هیآت مذهبی دانشجوئی شهرستان در ابتدای این مراسم در سخنانی ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه (س) و قبولی عزاداری‌ها و  تقدیر از دانشجویان و روسای مراکز آموزش عالی شهرستان برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم عزاداری، به حضور پرشور و اجتماع دانشجویان در این مراسم اشاره کرد و افزود: برخلاف تصور برخی افراد که فکر می‌کنند جوانان ما بیگانه از ارزش‌ها شده‌اند و از دین، ایمان و قرآن و اهل‌بیت جداشده‌اند این تجمع باشکوه و این حضور پرشور نمونه‌ای بر ابطال این‌گونه توهمات است.

امام‌جمعه گناباد در بخش دیگری از سخنان خود به فلسفه مراسم عزاداری پرداخت و گفت: اولین فلسفه این مراسم عمل به آیه شریفه قرآن است که می‌فرماید: من مزد رسالت از شما نمی‌خواهم مگر اینکه اهل‌بیت من را دوست بدارید. وی افزود: دوست داشتن اهل‌بیت به نفع مردم است چراکه به سعادت می‌رسند.

حجت‌الاسلام صادقی نسب در بیان دومین فلسفه و فایده این مراسم، شناخت جریان شناسی را عنوان کرد و یادآور شد: شرکت در مراسم عزاداری راه را برای جریان شناسی و شناخت حق از باطل فراهم می‌آورد.

درباره سومین فلسفه مراسم عزاداری صادقی نسب گفت: این مراسم مرکزی برای نشر و بیان و تبیین حقایق و معارف و دین است وی ادامه داد: جامعه ما بیشترین اطلاعات مذهبی را از همین مراسم حسینی دارد.

دیگر سخنران مراسم حجت‌الاسلام پورعابدین استاد حوزه و دانشگاه بود وی در بخشی از سخنان خود عاشورا را یک حماسه بزرگ دانست که تا قیام و قیامت تأثیرگذار می‌باشد وی اظهار داشت: عاشورا چون یک حماسه می‌باشد لذا دشمن مخالف آن است چراکه این حماسه مخالف با منافع نامشروع دشمنان است.

پورعابدین افزود: دشمنان از سه واژه در دین ما در هراس و ترس می‌باشند: اول امام حسین (ع)، عزاداری و عاشورا، دوم امام زمان (عج) و سوم ولایت‌فقیه

این استاد حوزه و دانشگاه به شکل‌گیری هیآت مذهبی در کشور هم اشاره کرد و خواستار کار فرهنگی بیشتر در هیآت گردید.

گلبارن، عطرافشانی و زیارت مزار مطهر شهدای گمنام دانشگاه، تلاوت قرآن، قرائت زیارت عاشورا، ایستگاه صلواتی، مداحی و مرثیه‌سرای، اهدای گل از سوی خادمین هیآت به عزاداران و… از دیگر برنامه‌های مراسم عزاداری و اجتماع بزرگ هیآت مذهبی دانشجوئی شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد بود.

غیر از دانشگاه آزاد اسلامی گناباد که میزبان مراسم نیز بود، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان، دانشگاه علوم پزشکی، پیام نور، دانشگاه گناباد (مجتمع آموزش عالی)، موسسه پارس رضوی، دانشکده فنی و مهندسی پسران، پایگاه مقاومت بسیج شهید محمدی ثانی کارکنان واحد گناباد و بسیج دانشجوئی در این اجتماع بزرگ مشارکت داشتند.

در همینه زمینه

آیین تجلیل از خادمین حسینی

از خادمین حسینی در ایام فاطمیه ۹۴ تجلیل می‌شود

مهندس علی‌اکبر رسائی‌فر، دبیر شورای هیئت‌های مذهبی دانشجویی مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد از آیین ...

یک دیدگاه

  1. سلام وممنون از زحمات دانشجویان ازاد گناباد که بیست وپنج شب در دهه اول ودوم وحتی سوم هرشب برنامه و عزاداری داشتند در مسجد دانشگاه وتقدیر اززحمات خادمین دانشجوی. دنشگاه که نام دانشگاهمون روبا نام ارباب درشهرستان بلند میکنند

  2. مراسم خوبی وعالی بود تاحالا که گناباد بودم دانشگاه ازاد نرفته بودم اون شب رفتم دانشگا ؤ دانشجویان سایر دانشگاه ها بودن فکر واندیشه ام نسبت به دانشجویان ازاد تغییر کرد ازهمه خادمین این جلسه کمال تشکر رو دارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + هفت =